מכיר את זה שאתה כמעט עושה תאונה, כמעט דורס מישהו, עוד שנייה עלית על רוכב אופניים או נסעת באדום לתוך צומת מרומזר? בסוף תפסת את עצמך, שום דבר לא קרה והצלחת לצאת מהמצב הזה. אבל במשך כמה דקות טובות לאחר מכן אתה נשאר עם ההרגשה הרעה, כמעט הרסת לעצמך ולמישהו אחר את החיים! הלב דופק מהר מהרגיל, לחץ הדם קצת עולה ואתה מאבד מעט את הבטחון העצמי בנהיגה.
שמור על ההרגשה הזו, תזכר בה מפעם לפעם, היא תציל את החיים שלך.
עברו 5 דקות ושכחת הכל, אתה שוב נוסע במהירות, מעיף מבט חטוף בלבד לפני מעברי חצייה ולא מפסיק לשלוח הודעות בפייסבוק דרך הנייד.
תאר לך שהכל היה נגמר אחרת, שבריר שניה של חוסר תשומת לב או שיקול דעת מוטעה והיית דורס זקנה או פוגע במכונית במסלול הנגדי, איך החיים שלך היו משתנים! כבר לא היית בדרך לעבודה או הביתה אלא היית ממתין ברחוב לאמבולנס, למשטרה, לאישתך, למשפחה של הנהג השני, לנציגי חברות הביטוח.. כל המכוניות היו עוברות על פניך בנסיעה איטית וכל הנהגים והנוסעים היו מותחים את צווארם ומציצים לראות מה קרה, מי זה, איזו תאונה היתה ואם יש דם וכמה.
חשוב על פקק התנועה העצום שהיית גורם ועל הצעקות מכל עבר…ואתה במרכז כל זה…
ואם חלילה וחס היית פוגע במישהו… אתה חושב שתצליח להתגבר על זה שפגעת או אפילו הרגת מישהו? לעולם לא תשתחרר מזה, זהו כתם שחור שישב לך בנשמה ולא תוכל למחוק אותו לעולם. והמשפחה של הנפגע- הם ירדפו אחריך עד קץ כל הדורות, יעשו הכל כדי להזיק לך, לילדים שלך ולאישתך בזמן שתשב בכלא ולא תוכל להגן עליהם. אל תבנה על המשטרה שתשמור עליהם.. ובכל מקרה, האם אתה ערוך לשבת עכשיו בכלא? אפילו יום אחד בכלא זה סיוט! בהתחלה תהיה כמה ימים טובים רק כדי לברר את הענין ואז אולי שנה או שנתיים או 10 שנים בפנים אם השופט ירצה לעשות ממך דוגמא לכל הנהגים.. והחקירות מול שוטרים שלא מבינים צחוק וכבר שמעו את הכל, ובכלל, מה לך ולבית סוהר? איך תסתדר עם כל הפושעים האמיתיים שיושבים שם? ומה יהיה על המשפחה שלך? מי יפרנס אותם? מה יהיה עם אישתך כאשר לא תהיה בבית כמה שנים? גם כך רבתם אתמול על שטויות, נראה לך שהיא תשאר איתך לנצח? והילדים, מה הם יאמרו בבית הספר, אבא שלי בבית סוהר? את כל החיים תהרוס להם בגלל שנייה של חוסר תשומת לב או נהיגה מזלזלת.
ומה עם העבודה שלך, אתה חושב שהם יחכו לך או שימצאו מחליף זהיר ואיכותי יותר ממך? מה עם הפרויקט שהתחלת לא מזמן? אתה יכול לשכוח ממנו! את כל החיים שלך אתה זורק לפח בגלל שנהגת כמו אדיוט.

תנסה להזכר בהרגשה הזו, של כמעט תאונה. אחריה אתה נוהג זהיר יותר, מקפיד במעברי החצייה, לא גונב את האדום ברמזור, מאזין לכביש ולא לרדיו בקולי קולות, אתה פשוט נוהג! אז אל תתן לזה להמשך רק 5 דקות. המשך לנהוג נכון ובטוח- תמיד! תחליט לעצמך שאתה מקפיד על כמה כללים בסיסיים ולא מפר אותם בשום אופן, זה החיים שלך! ולפעמים גם החיים של אחרים.
חפש עצות לנהיגה בטוחה והיוועץ בנהגים מקצועיים. תוכל למצוא עצות מפורטות באתר www.ecar.co.il.

יש כאן מספר כללים חשובים מאוד לנהיגה בטוחה, קרא את הכללים האלו ותשבע לעצמך שלא תפר אותם. ברצינות, תשבע!

כללי נהיגה שאסור לעבור עליהם.