ישנם נהגים אשר נוסעים בצורה איטית מהמקובל ומעכבים את התנועה. לעיתים נוסעים בדיוק במהירות המותרת, ואז שומרים על החוק, ולעיתים נוסעים לאט מדי ויוצרים הפרעה בכביש.
כאשר אתה נוהג אחרי רכב איטי מהמקובל, תנסה בוודאי לעקוף אותו בהקדם האפשרי. כאשר לא ניתן לעקוף אותו אפשר לאבד את הפרופורציה, ולהשקיע מאמצים גדולים והולכים במטרה היחידה: עקיפה, תוך כדי התעלמות מחוקי התנועה וסיכון עצמי.
אל תשתגע! אם אתה שעוקף על קו לבן אתה עלול לגרום לתאונה מסוכנת ביותר, וכל זאת רק כד לא להתקע אחרי רכב איטי. העובדה שרכב מסוים נוהג לאט או לא נכון אינה מהווה תירוץ או סיבה לנהיגה לא נכונה, לעקיפה בצורה מסוכנת, לאי שמירת מרחק, לסינוור התנועה ממול ולהפעלת הצופר ללא הפסקה. אם נתבונן בצורה אוביקטיבית על הסיטואציה, נראה שיש שני רכבים, האחד נוסע לאט, אולי בנתיב הלא נכון או לא במרכז הנתיב, ורכב שני נוסע בצורה פראית, מנסה לעקוף מכל כיוון אולי אפילו על קו לבן, צופר ומאותת. מי מהם הנהג הגרוע? אפשר לשפוט לבד.
לכן, כשאתה "נתקע" אחרי נהג גרוע, לרבות נהג שנוסע לאט מדי, התנהג בתבונה.
אותת מספר פעמים, צפור פעם או פעמיים והמתן בסבלנות עד הזדמנות בטוחה לעקיפה.
בשום אופן אל תצמד אל הנהג שלפניך מתוך תקווה שהוא ילחץ, יסע מהר יותר או יעבור נתיב. אל תשכח, מדובר על נהג גרוע! אתה לא יכול להרשות לעצמך להתקרב אליו יותר מדי, באותה המידה שהוא נוהג לאט מדי או בנתיב הלא נכון, הוא יכול לבצע בלימת חירום כאשר יראה שאתה קרוב אליו יתר על המידה. שמור מרחק בטוח ממנו!
אל תאותת לו לחזור לנתיב הימני כאשר הנתיב הימני תפוס. אינך מעונין להיות צד או עד בתאונת דרכים. סע אחריו במרחק סביר ואותת לו רק כאשר הנתיב הימני פנוי!
אל תתקשר אליו גם אם אתה יודע את המספר של הנהג (בעיקר ברכב שנמצא למכירה עם שלט על החלון). אינך מעונין שבנוסף לנהיגה הוא יאלץ גם לענות לטלפון ולעשות פעולה נוספת. הישאר סבלני!
הצלחת במזל טוב לעקוף אותו? בשום אופן אל תסובב את הראש הצידה ותנסה לראות מי זה הנהג שהפריע לך בשעה האחרונה. כאשר אתה מביט הצידה בנסיעה בכביש מהיר, אתה נוסע "על עיוור" עשרות מטרים במהירות גבוהה. האם היית מעז לרוץ ברחוב עם עיניים עצומות במשך דקה שלמה? נסיעה של שלוש שניות (נסה לאמר 21-22-23) שקולה לחצי דקה של הליכה בעיניים עצומות, אולם הנזק בנהיגה יכול להיות מסוכן פי כמה.
אם יש אתך נוסע נוסף בקש ממנו שיראה מי הנהג שהפריע לך, אם אתה נוהג לבד פשוט התאפק, לא חשוב מי זה היה, עבור הלאה.