קשר עין במעבר חצייה
שמור על קשר עין ישיר לפני מעבר במעבר חצייה. אל תעבור אם לא יצרת קשר עין עם הנהג. חכה עד שיהיה ברור שהוא רואה אותך היטב. אל תסמוך על הנהג שיעצור לך, שלא יסע, שיראה אותך.. לך תדע מה עובר לו בראש. אולי הוא עייף, אולי מסומם, אולי כועס על כל העולם, אולי סתם אין לו רשיון נהיגה, אולי הוא עיוור בעין אחת או בשתיהן..

מעבר חצייה בכביש דו נתיבי
כאשר אתה עובר את הכביש ויש בו יותר מנתיב אחד, קח בחשבון שבנתיב השני עלול לנסוע רכב שאינו מתכוון לעצור לך ואפילו אינו מודע לכך שאתה נמצא שם. התופעה נפוצה בעיקר במעברי חציה. נהג בנתיב הימני עוצר להולך רגל, אבל נהג אחר בנתיב השמאלי מתעלם ממעבר החצייה, אולי אינו שם לב שהוא שם וממשיך במהירות קדימה.
לכן, אם אתה עובד מעבר חצייה, ורכב עצר עבורך, עבור את הרכב, עצור או האט את הליכתך, ובדוק היטב שאין רכב נוסף בנתיב השני!

אופנוע ביציאה משביל בנין
בכל יציאה מבנין או שביל של בנין יש להתבונן היטב על המדרכה ולבדוק שאין אופנוע או טוסטוס שנוסעים על המדרכה בניגוד לחוק ועלולים לפגוע בך.

מסתבר שהתופעה של אופנועים אשר נוסעים על המדרכה נפוצה מאוד ויש להזהר מהם!
גם אם זה נראה לך לא חשוב או שולי, על מנתלשמור על החיים שלך עליך לעצור בכל פעם שאתה פונה ימינה או שמאלה אל תוך רחוב ביציאה משביל או מבנין.

החיים שלך תלויים בכף הרגל של הנהג
כשאתה חוצה מעבר חצייה ומכוניות עומדות באדום ומחכות שהרמזור יתחלף, אתה חייב לדעת שמה שמונע מהרכב שעומד ברמזור להתקדם ישר עליך הוא רק לחיצה על דוושה אחת. הנהג יכול לשחרר את הברקס או ללחוץ גז או לעזוב ניוטרל- והאוטו יסע קדימה.
לכן אל תסכן את החיים ואל תתלה אותם בכך שהנהג מרוכז, לא נתפס לו שריר, לא קיבל התקף לב או שעקץ אותו חרק בזמן שהוא ממתין לירוק. שמור מרחק סביר מהרכב ואל תעבור צמוד אליו ללא צורך.
בשניה אחת או בחוסר תשומת לב של הנהג, הרכב קופץ קדימה ופוגע בכך. כל סנטימטר מרחק שתתרחק ממנו יקטין את החשש להפגע ממנו.
קח בחשבון שגם אם הנהג עומד ומחכה בסבלנות שתעבור, תמיד יתכן שרכב מאחוריו לא יראה שהוא עומד, יתנגש בו מאחור ויפגע בך!