אין כמו נסיעה ברכב חדש עם אפס קילומטר, עם מושבים עטופים בניילון הישר מהיצרן ועם ריח של רכב חדש לגמרי. אולם מחירו של רכב חדש עשוי להיות גבוה משמעותית מהתקציב האישי, במיוחד כאשר לאחוז גבוה מאוד מאוכלוסית ישראל יש משכנתא חודשית לתשלום, חובות לבנק והוצאות מחייה עצומות.
ההתפשרות הראשונה מבחינה כלכלית היא רכישת רכב חדש אבל לא מיד ראשונה. רכב שנמצא על הכביש שנתיים-שלוש יכול לכלול עדיין את אחריות היצרן וקיים סיכוי גדול שלא יהיו הרבה תקלות ובעיות מיוחדות ברכב.
למרות שמחירון של רכב מיד שניה זולה יותר מרכב חדש "מהנילונים", עדיין עלות הרכב גהוהה למדי.
כאן אפשר למצוא פתרון חלקי בדמות ליסינג רכב, או ליסינג פרטי.

מהו ליסינג?
ליסינג הינו מושג המתייחס למין שכירות של מוצר או שירות תמורת סכום חודשי סביר. כך שבליסינג רכב ניתן לשלם מדי חודש סכום מסוים, להחזיק ברכב הליסינג לתקופה מוגדרת של מספר חודשים, לעיתים שנתיים-שלוש, ולהחזיר את הרכב לאחר התקופה אל חברת הליסינג. רכב פרטי בשיטת ליסינג מקובל בד"כ אצל חברות הייטק או אצל עובדים בכירים ומנהלים בחברות פרטיות, אך ניתן בהחלט לפנות לחברת ליסינג באופן פרטי ולהגיע איתם להסדר אישי שאינו קשור למקום העבודה.
שיטת ליסינג נפוצה בתחום הרכב היא שיטה בה משלמים סכום מסוים מראש עבןר הרכב, בנוסף משלמים סכום חודשי, ולאחר תקופת הליסינג מחזירים את הרכב, מוסיפים עוד סכום ומקבלים רכב מדגם חדש יותר.
בשיטות ליסינג שונות אפשר למצוא גם ליסינג רכב בו כל הטיפולים כלולים (למשל טיפול 10000, תיקונים שונים ואפילו טיפולים יקרים ביותר- החלפת מנוע ועוד), לעיתים הליסינג כולל ביטוח רכב מקיף וחובה או שירותי דרך ולעיתים ליסינג כולל רק את התשלום עבור הרכב, וכל ההוצאות מושתתות על רוכש תוכנית הליסינג.

איך רוכשים תוכנית ליסינג פרטית?
כדי לקבל רכב פרטי בשיטת ליסינג יש לעשות קודם כל סדר בכל מה שקשור לצרכי התעבורה וליכולות הכספיות שלנו.
כדאי לרשום על דף בצורה מסודרת מה התקציב החודשי המיועד לרכב, מה הרכבים המועדפים עליך, כמה ק"מ נוסעים בשנה, מי הנוסעים שנוהגים ברכב ועוד. לאחר מכן יש לגשת ל2-3 חברות העוסקות בליסינג פרטי כגון אלדן, שלמה SIXT ואחרות ולשמוע מה הן מציעות. מומלץ מאוד לרשום את הפרטים ולא לסגור עסקה כבר במקום אפילו נדמה שמקבלים הצעה מצוינת וחסרת תקדים. רק במקרים בודדים מקבלים הצעה חד פעמית שאי אפשר להפסיד אותה. כדאי לרשום את הנתונים, לשבת בבית עם בן או בת הזוג ולהעריך אותם מחדש.