מה זה תוכנת פיקסה?

פיקסה הינה תוכנת ניהול תמונות מעולה המאפשרת שליטה נוחה על כל התמונות במחשב. התוכנה שייכת ומופצת על ידי גוגל, וכמו שאר שירותי גוגל- חינם אין כסף.

למה אני צריך תוכנת ניהול תמונות?

בגלל עודף התמונות שיש במחש.
רוב האנשים נוהגים לצלם במצלמה דיגיטלית כמות תמונות גדולה מאוד (בניגוד למצלמת פילם), ונדיר שהם מפתחים את התמונות על גבי נייר צילום.

בדרך כלל מפתחים תמונות בודדות עבור משפחה או עבור אלבום תמונות לעיון OFFLINE, לא picasaבמחשב.

תוכנת פיקסה מצוינת למטרה זו. תוכנה קימת תכונה נוחה מאוד והיא EXPORT של תמונות לסיפריה נפרדת, כך שאפשר לבחור במהרות תמונות שמיועדות להדפסה ולעשות להן יצוא לסיפריה זו, אותה צורבים או מעבירים לזכרון חיצוני ולוקחים לחנות צילום.
ז"א שניתן לראות את כל התמונות המחשב, אולם ליצא רק את התמונות המועדפות עלינו.

תכונות נוספות שיש בתוכנת פיקסה:

  • תיקוני חשיפה, צבע, חדות, עין אדומה וכדומה.
  • חיתוך התמונה למידות רצויות (crop), לרבות 10X15 או 2X3 שזה יחס של תמונה מודפסת. רוב המצלמות מצלמות ביחס קצת שונה, כך שתמונה מודפסת מופיעה עם מעט שוליים בצד אחד.
  • שליחת תמונות ישירות דרך המייל OUTLOOK או GMAIL.
  • GEOTAG- גיאוטג, הגדרת מיקום התמונה במרחב כדור הארץ לפי קורדינטות.
  • זיהוי פנים (בפיקסה 3.5)

זיהוי פנים- תחילתה של מהפכה

תוכנת פיקסה 3.5 שאפשר להוריד אותה כאן, מאפשרת תכונה חדשה, שנויה במחלוקת אולם בלתי נמנעת: זיהוי פרצופים.
פיקסה סורקת את התמונות במחשב, מזהה פרצופים ומבקשת לרשום את השם ליד כל פרצוף. לאחר מכן פיקסה משייכת את כל התמונות לשם הנכון. התוצאה הבלתי נמנעת היא מאגר תמונות עצום שיהיה מקושר לאינטרנט ויאפשר מציאת שם, כתובת אימייל ונתונים נוספים על כל אדם דרך האינטרנט תוך אפס זמן וללא עלות. הימים בהם לא נדע את הזהות של אדם אקראי שעבר לידנו ברחוב, הולכים ונעלמים.

פרנויה, מדע בדיוני או אמת?

בכל מהפכה טכנולוגית יהיו דעות לכאן ולכאן. תהליך זיהוי הפנים אינו חדש מבחינה טכנולוגית וקיים כבר בשימוש במקומות שונים, כגון מצלמות מזהות קהל בנמלי תעופה וכדומה. השינוי כיום הוא האפשרות להוספת מידע בצורה חברתית התנדבותית ממקור ראשון על ידי המצלם עצמו. מידע שיתווסף לכל תמונה ילך ויצטבר, סופו להגיע לרשת, והוא עוד שלב בתהליך של תיוג כל המידע שבעולם, לרבות המידע הפרטי בידי גופים מסחריים.

זה כבר קיים היום

כבר היום ניתן לזהות שירים על ידי טלפון נייד שמחובר לאינטרנט ומכיל תוכנה פשוטה ונוחה להפעלה.

אם מאגר הצלילים יורחב (וכרגיל, באדיבות כולנו) יהיה ניתן לזהות קולות של אנשים, חיות, מכשור וכדומה.

באותה מידה יהיה ניתן לזהות פנים ודמויות. צילום פשוט דרך הטלפון יעלה את פרטי המצולם תוך רגע קצר. הפרטים יכולים להיות כל דבר, כיום יש רק פרטי כתובת מייל ושם, בעתיד יתכן חיבור (חוקי או לא) למאגרי מידע פיננסיים, פליליים, פרופילים אישיים בתוכנות חברתיות כמו פייסבוק וכדומה.

דוגמא בבקשה!

כיום, כל לקוח שנכנס לחנות מקבל יחס דומה פחות או יותר. המראה החיצוני, שפת הגוף וטון הדיבור עוזרים למוכר לאפיין את הלקוח ולקבל עליו רושם ראשוני. בהתאם לכך יציע לו סחורה בטווח מחיר שנראה לו נכון ללקוח זה, יקבל צקים וכרטיסי אשראי וכדומה.

בעתיד הלא רחוק, כאשר לקוח יכנס לחנות, המוכר ידע מיידית האם לקוח זה עשיר או עני, משלם בצקים חוזרים, בעל תיק פלילי במשטרה, חוגג היום יומולדת, התגרש לאחרונה, חזר מחו"ל לפני שבוע, עבד אצל המתחרה ועוד. ההשלכות למידע יהיו עצומות!

הערות

בהורדת התוכנה כתוב פיקסה 3, אבל הקובץ הוא פיקסה 3.5

כל הכתוב כאן הינו בגדר דעה אישית בלבד. השימוש באתר מכל היבט הינו על אחריותך. אין אחריות על הקישור, התוכנה או כל מידע ותוכן שבאתר.

ארגן

ארגן
נהל את התצלומים שלך במקום אחד ואתר את אלה שכבר הספקת לשכוח שיש

לערוך

ערוך
בצע פעולות כטשטוש שריטות ופגמים, תיקון עיניים אדומות, חיתוך ועוד

ליצור

יצירה
הפוך תצלומים לסרטונים, קולאז'ים, מצגות שקופיות ועוד

לשתף

שתף
העלה תמונות בצורה חלקה לאלבומי Google כדי לשתף עם חברים, עם משפחה ועם העולם

התוכנה בשפה: אנגלית

דרישות מערכת:

  • Windows XP/Vista או Linux

  • זיכרון RAM בנפח ‎256MB

  • שטח אחסון זמין ‎100MB

הורד את Mac uploader שלנו עבור אלבומי Google.