בתאריך 23.09.12 (בלילה שבין מוצאי שבת ליום ראשון) בשעה 2:00 , מדינת ישראל תעבור לשעון חורף ומחוגי השעון יזוזו שעה אחת אחורה.

-----------------------------------

הערות ותובנות על שעון, שעונים, זמן, המתנה ומחוגים.
מדענים הצליחו לייצור חור בזמן של 50 טריליוניות השנייה על ידי פיצול קרן אור לייזר ל2, חלק אחד להאיץ וחלק אחד להאיט וברווח עצמו גוף שיהיה יעלם - הצליחו בשטח של סנטימטר וחצי.
לא ברור אם המדענים עצמם מבינים על מה מדובר אבל מנסים להגדיל את המרווח בזמן ובמרחב.

השאלה 'מה השעה'  היא אחת השאלות הנפוצות ביותר בעולם. מה השעה בישראל היא שאלה שנשאלת רק בחו'ל.
שעון מראה את הזמן, אבל הזמן אינו מראה את השעון.
שעון עולמי הינו מוצר לא חיוני כאשר אתה רוצה לדעת מה השעה ואין לך שעון.
שעונים שנמכרים בישראל הם : שעוני פרינס, שעוני אומגה, שעוני ארמני, שעוני MP3, שעוני GSHOCK,  שעוני קסיו CASIO,  שעון פוסיל, שעוני fossil, שעוני גלרי, שעוני כיס, שעוני סאב כרונו.
שעוני יד לגבר אופנתיים הם בדרך כלל  שעוני זהב, שעוני מחוגים, רצוי שעונים יקרים למשל שעוני ראדו, סייקו, שעוני קרטייה או ארמני.  
שעוני ספורט הם שעוני נייק ( צריך לאמר נייקי ) או כל מותג אופנה ספורטיבי אחר.
שעוני יד הם אביזר אופנתי ומזמן לא משמשים רק כדי לדעת מה השעה. כאשר אנו רוצים לדעת מה השעה אפשר להתבונן בטלפון סלולארי בו כל שומר מסך מצויד בשעון מדויק. בדרך כלל שומר המסך הינו שעון דיגיטלי אולם ניתן לבחור גם שעון אנלוגי בעיצובים בלתי מוגבלים. מה שנראה לנו מובן מאליו כיום היה דמיוני לפני תקופה קצרה. בעבר, כאשר רצית לדעת מה השעה ולא היה ברשותך שעון מדויק היית שואל מישהו אקראי ברחוב ' סליחה מה השעה', השאלה הזו הפכה לנדירה יותר ויותר, והיא מבטאת את אחת ההשפעות של הציוד המודרני על חיי החברה. קשרים רבים נוצרו על ידי משפט זה - סליחה מה השעה, וזמינות השעונים הבלתי מוגבלת כיום פגמה בתהליך זה.
כדי למדוד זמן יש להשתמש בשעון, אולם באופן תיאורטי אם הזמן יאט או יאיץ לא תהיה לנו כל נקודת יחוס כדי לגלות את זה. הזמן בישראל אינו שונה מהזמן בכל מקום אחר, אולם ההרגשה של מעבר הזמן תלויה באוירה הכללית. בניו יורק נקבל תחושה שהשעה שונה מאשר השעה באיטליה או השעה באנגליה. אם עושים פעילות מעניינת מקבלים תחושה סוביקטיבית שהזמן עבר מהר יותר, והתבוננות בשעון תגלה שהשעה היא לא מה שחשבנו..
הזמן נחשב לעיתים כמימד לא פיזי, סיבוכיות הזמן, זמינות שעונים, איפוס השעון דרך GPS או ברשת סלולארית ונוסחאות פיסיקליות שונות לגבי השעה גרמו לאי - ודעות לגבי מהותו של הזמן. המדידה עם שעון לא עוזרת במאום להבנת הזמן.
בחישוב זמן יש להתייחס לשעון קיץ לעומת שעון חורף ואסור לשכוח להעביר את השעון שעה קדימה או אחורה. כאשר עוברים משעון קיץ לשעון חורף יש תקופת מעבר והסתגלות בה השעה נראית מוקדמת או מאוחרת בהתאמה לשעון הקיץ או החורף.
הארכת זמן בספורט אין לה שום דבר עם שינוי הזמן עצמו ואין כל השפעה על השעון. לכן הביטוי הזה שגוי מבחינה לוגית. הביטוי הנכון צריך להיות הארכת המשחק ולא הארכת הזמן.
ככל שנעים במהירות גבוהה יותר כך הזמן עובר לאט יותר, מבחינה מעשית ולא רק מתחושת השעה. בניסוי שלחו 2 שעונים בחללית סביב כדור הארץ ( שהיתה במשימות נוספות מעבר להטסת השעון, למרות שהמדענים מסוגלים להטיס חללית שלמה עם תקציב שלא יאמן עבור ניסוי בודד ), שעון אטומי זהה שהיה על כדור הארץ שימש להשוואה בין שני המצבים והתברר ללא ספק, וגם בחישובים מורכבים של תורת היחסות שהזמן עבר לאט יותר בשעון שהיה בתנועה מהירה. למעשה תנועה במהירות האור אמורה לעצור את הזמן לחלוטין לגוף הנע.
מוזר ככל שיהיה, מתברר שכוח המשיכה מושך לא רק את השעון אלא את הזמן עצמו. קרוב יותר אל כדור הארץ הזמן איטי יותר, ויש להתחשב בכך בכיוון ואיפוס שעון הנמצא על גבי לויין.

סוגי שעונים נוספים :
שעוני צלילה הנותנים מלבד השעה גם נתונים חשובים מאוד כמו עומק הצלילה, כיוון וכדומה.
שעון דופק המודד את הדופק של עונד השעון ונתונים שונים.
שעון מעורר - אולי הפעולה השנייה בחשיבות בשעון.
טיימר - קוצב זמן. שעונים מה השעה
שעוני קיר ושעונים לקישוט הבית, בעבר היו פופולארים אולם כיום כמעט ואינם נפוצים.
שעון נוכחות - עולם בפני עצמו. שעון נוכחות אמין יכול לחסוך לחברה אלפי שקלים ולשמור על בקרה נכונה של כוח האדם בארגון.
שעוני אספנים - לרבות שעונים עתיקים ואנלוגים אשר ערכם יכול להגיע למאות ואלפים, בהתאם למצב השעון.
שעונים מיוחדים ושעונים בעיצוב מיוחד, לאו דווקא שעוני מותגים, יכולים להיות שעוני חול, שעוני כדורים, שעון המקרין תמונה של השעה על גבי תקרה או קיר ועוד.
שען אשר אמור לתקן שעונים הולך ומאבד את מקומו כבעל מקצוע נדרש. כיום שעונים פשוטים יכולים להיות שעונים יפים, מודרניים ומוצלחים, ולהמכר במחירים נמוכים. השעונים אינם מרבים להתקלקל ואם נגמרת הסוללה ( נדיר ) עלותה יכולה להיות גבוהה יותר מקניית שעון חדש.